Witamy

ROK ZAŁOŻENIA 1998

Rough Rider Classic Carbon

Co chwilę na rynku pojawiają się nowe noże, w których stosuje się najnowsze rozwiązania technologiczne i materiały najwyższej jakości. Nikogo już nie dziwi nóż składany, którego głownia porusza się na ceramicznych łożyskach, a rękojeść wykonana została z tytanu, bądź z włókna węglowego obrabianego przez frezarki sterowane numerycznie (CNC). Jakość wykonania i dopasowania poszczególnych elementów ociera się o perfekcję, a sam wygląd noża zaczyna przypominać gadżety z przyszłości. Jednak bez względu na to, jak bardzo zaawansowane modele będą pojawiać się w sprzedaży, istnieje grupa miłośników ostrości, która chętniej spojrzy na noże klasyczne, a tych na szczęście jeszcze nie brakuje.
Dla tych miłośników firma Rough Rider produkuje swoje składane modele, które odwzorowują klasyczne noże sprzed lat i oczywiście są jak najbardziej użytkowe. Jednym z takich noży jest sporych rozmiarów scyzoryk Classic Carbon.

Rough Rider Classic Carbon to duży nóż, którego rękojeść mierzy 118 milimetrów. Ten wymiar pozwala na wygodny uchwyt, przy czym nawet osoby o dość dużych dłoniach nie powinny mieć problemów ze zmieszczeniem czterech palców.
Budowa rękojeści jest prosta, ale sprawdzona i co najważniejsze – zapewniająca bezpieczeństwo podczas pracy. Dwa linery wykonane zostały z mosiądzu, dzięki czemu całość jest sztywna i wytrzymała na naprężenia boczne. Jeden z linerów jest grubszy, gdyż wykorzystano go na stworzenie blokady (Liner Lock). Listek blokady został wyprofilowany tak, iż obsłużyć go można nawet dłonią odzianą w grubą rękawicę.

Na mosiężnym szkielecie położono okładziny z syntetycznego tworzywa, które swoim kolorem nawiązuje do kości. Całość została zanitowana, przy czym zadbano o dopasowanie elementów, by nie pojawiły się żadne luzy między głownią, a rękojeścią.
Na jednej okładzinie umieszczona została mała tarcza z logotypem producenta.

Classic Carbon to klasyczny scyzoryk, tak więc i klasyczny jest sposób jego otwierania. Na głowni znajduje się charakterystyczne miejsce na paznokieć (Nail Mark), które dodatkowo otrzymało efektownie wyglądające nacięcia. Paznokieć bez problemu znajduje tutaj oparcie, a głownia otwiera się bardzo płynnie z wyczuwalnym (dzięki sprężynie na grzbiecie) oporem.

Głownia to piękna „żyletka” wykonana z węglowej stali. Kształt głowni to tzw. Standard, czyli prosty, ale bardzo użytkowy profil, który w połączeniu z pełnym płaskim szlifem daje użytkownikowi robocze ostrze. Stal węglowa pozwala naostrzyć krawędź tnącą do poziomu skalpela, tak więc przy odrobinie umiejętności w ostrzeniu będziemy mogli cieszyć się doskonałymi właściwościami tnącymi.
Powierzchnia stali na głowni otrzymała delikatne satynowe wykończenie, tak więc nie ma problemu z myciem i utrzymaniem stali w należytej kondycji.

Otwarty nóż jest dość duży, chociaż swoim wyglądem nie będzie budził paniki u osób postronnych. Cały czas wygląd noża definiuje go jako scyzoryk, a nie jako nóż taktyczny. Rough Rider Classic Carbon to taki „dziadkowy nożyk”, który może kojarzyć się pozytywnie z okresem, gdy dziadek strugał nam nożem łódki z kory, czy też robił leszczynowy łuk.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 118 mm
długość głowni – 95 mm
grubość głowni – 2,8 mm
długość otwartego – 212 mm
waga – 101 g

Rough Rider Classic Carbon to nóż nawiązujący swoim wyglądem do starych scyzoryków, więc nie posiada klipsa. Nóż możemy nosić luzem w kieszeni, bądź dopasować do niego ciekawe skórzane etui na pasek.
Warto pamiętać o tym, iż nóż ten posiada blokowaną głownię. Pozwala to na bezpieczną pracę, także bez obaw możemy wyposażyć w ten model nawet osobę zaczynającą dopiero nożową przygodę.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania z pełną ofertą klasycznych scyzoryków!

Bradley Kimura Balisong

Kilka słów o nożach typu Balisong pisaliśmy już jakiś czas temu, przy okazji opisywania świetnego modelu od firmy Microtech. Tekst można znaleźć pod poniższym linkiem.

Microtech Metalmark Balisong

Dzisiaj przedstawiamy równie ciekawy nóż motylkowy, który doskonale nadaje się jako gadżet do robienia popularnych trików, ale i świetnie sprawdzi się jako nóż do codziennego używania.

Prezentowany model to nowa odsłona noży serii Braldey Balisong, które przedstawione zostały na targach Blade Show 2018. Marka Braldey znana jest od lat, a jej produkty zawsze budziły zainteresowanie zarówno stylistyką jak i nowoczesnymi materiałami.
Nowe noże motylkowe nie ustępują starszym modelom, tak więc znajdziemy w nich zarówno świetne materiały, ciekawy projekt i oczywiście wzorowe wykonanie. Mamy przyjemność zaprezentować model z okładzinami z włókna węglowego, a w ofercie naszego sklepu znajduje się również model z okładzinami z czarnego G10.
Bradley Kimura Balisong to oparty na klasycznych wzorach nóż motylkowy, w którym szkielet rękojeści wykonany został ze stali nierdzewnej. Krawędzie stalowych elementów zostały zaokrąglone, dzięki czemu całość ma „miękki” i przyjemny w chwycie charakter. Powierzchnia stali otrzymała wykończenie typu Bead Blast (piaskowanie, bądź szkiełkowanie), dzięki czemu wygląda surowo, ale zarazem elegancko.

Na stalowych ramionach umieszczone zostały okładziny wykonane z włókna węglowego (Carbon Fiber). Zabieg ten przełamał nudne często stalowe elementy i nadał nowoczesnego wyglądu, a dodatkowo zwiększa użytkownikowi komfort chwytu podczas pracy.

Ramiona noża zostały skręcone śrubami, tak więc w każdej chwili możemy całość rozkręcić, wyczyścić, zakonserwować i skręcić. Warto podczas montażu pomyśleć o użyciu odrobiny kleju do gwintów, aby śruby samoistnie nie rozkręcały się podczas używania, co jest tendencją każdego „motylka”. Należy pamiętać jednak, by użyć kleju o słabej mocy, bowiem zbyt mocny klej może trwale pozbawić nas możliwości rozkręcenia śrub.

Na końcu rękojeści znajduje się Latch, czyli blokada pozwalająca spiąć ramiona rękojeści zarówno w pozycji otwartej, jak i zamkniętej, zapobiegając tym samym samodzielnemu otwarciu bądź zamknięciu. W tym miejscu warto docenić jakość wykonania całości, bowiem otwarty i zabezpieczony nóż nie posiada absolutnie żadnych luzów i sprawia wręcz wrażenie noża o stałej głowni.

Patrząc na bok rękojeści możemy podziwiać świetne wykonanie oraz otwartą budowę ramion, która pozwoli nam na łatwe czyszczenie i konserwację.

Głownia otwiera się bardzo lekko, także podkładki z fosforobrązu spisują się znakomicie. Warto wspomnieć, iż rozkręcając nóż do czyszczenia możemy wypolerować podkładki, co zmniejszy oczywiście tarcie między elementami. Płynny ruch głowni i ramion na pewno docenią miłośnicy wykonywania trików.

Głownia o profilu ostrza włóczni (Spear Point) i wysokim płaskim szlifie wygląda bardzo efektownie i co najważniejsze – jest bardzo użytkowa. Stal z jakiej została wykonana to 154CM, czyli nierdzewna stal o bardzo dobrych parametrach (stal ta pozwala na długie trzymanie ostrości, a jednocześnie nie jest trudna w ostrzeniu).
Efektownie wygląda powierzchnia stali, która ta samo jak stalowe elementy rękojeści otrzymała wspomniane już wykończenie Bead Blast.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 125 mm
długość głowni – 95 mm
grubość głowni – 3,1 mm
długość otwartego – 225 mm
waga – 166 g
materiał rękojeści – stal nierdzewna/Carbon Fiber
materiał głowni – 154CM

Bradley Kimura Balisong to interesujący nóż składany, który sprawdzi się zarówno jako model do robienia trików oraz jako nóż do codziennego używania. Brak klipsa powoduje, iż nóż możemy przenosić luzem w kieszeni, bądź w kupionym dodatkowo pouchu na pasie. Wygodna duża rękojeść pozwala na bezpieczny chwyt, a głownia bez problemu sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Dużym atutem jest stal z jakiej wykonano głownię, bowiem będzie ona świetnie ciąć, jednocześnie długo zachowując ostrość roboczą krawędzi tnącej.

Użytkownik tego „motylka” doceni również doskonałe wykonanie, a także surowy, lecz elegancki design noża. W ofercie naszego sklepu znajduje się również model z okładzinami z czarnego G10, który swoją elegancją nie ustępuje prezentowanemu modelowi.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych.

« Older posts

© 2019 Witamy

Theme by Anders NorenUp ↑